Povodom nacinalnog dana knjige

У сусрет Дану Библиотеке и Дану књиге…

Дан Народне библиотеке Србије и Национални дан књиге обележава се 28. фебруара. На тај дан 1832. године, политичар, дипломата, уставописац и кнежев секретар Димитрије Давидовић упутио је писмо кнезу Милошу у коме му је, савременим речником речено, представио пројекат Народне библиотеке Србије о њеном уређењу, тако да је овај датум узет за Дан Народне библиотеке Србије, најстарије установе културе у Србији. У новембру исте године кнез Милош је наредио да се по један обавезан примерак књиге доставља Народној библиотеци.

Народна библиотека Србије, са око шест милиона библиотечких јединица из раздобља од 11. до 21. века, представља изузетну збирку покретне културне баштине.

Циљ ове акције је допринос афирмацији културе читања, али и заштите покретне културне баштине, пре свега, писане речи.

Школска библиотека Вукове спомен школе у  Тршићу  се и ове године укључила у обележавање овако значајног датума у акцији „Читајмо гласно“.

Под слоганом „ Читати је једна од најчудеснијих авантура које свако може имати „

ученици од петог до осмог разреда читали су гласно у библиотеци и различитим деловима наше школе. Читали смо наше омиљене приче, песме  и неке занимљиве историјске и културне податке.

На тај начин дали смо и ми свој мали допринос промоцији књиге и придружили се заједничкој акцији пету годину заредом.

« од 12 »